کاربرد صفحات لمسی در صنعت آموزش

صنعت آموزش از زمان کرونا با تغییرات ویژه ای همراه بوده است که فناوری به کمک آن آمده و این صنعت رو به توسعه را همراهی کرده است. وجود ابزارهای صفحات لمسی هوشمند مانند کیوسک لمسی، استند لمسی، میز لمسی، تابلو اعلانات لمسی، نمایشگرهای لمسی، ویدئووال و واقعیت مجازی همراه با قابلیت های نرم افزاری برای مدارس، آموزشگاه ها و موسسات، دانشگاه ها، کتابخانه ها، کارگاه های آموزشی، پژوهشکده ها و … کاربردهای متنوعی دارد که سبب بهبود عملکرد، افزایش سهولت و سرعت در دسترسی به اطلاعات، بهبود تجربه کاربری دانش آموزان و دانشجویان و کاهش هزینه‌ها می‌شود. همچنین، این ابزارها به دلیل قابلیت تعاملی و جذابیتشان، می‌توانند گیرایی دانش آموز و دانشجو را بهبود بخشند. در زیر به برخی از کاربردها و مزایای استفاده از این ابزارها اشاره می‌کنیم:

آموزش آنلاین با میز لمسی 55 اینچی – طراحی توسط پارس تاچ

طراحی و ساخت میز لمسی 55 اینچ آموزش آنلاین انتشارات تخته سیاه

آموزش آنلاین و حضوری:

در این شیوه آموزشی مدرن، اساتید و مدرسان مختلف می تواند موضوعات درسی خود را بصورت کامل بر روی دستگاه بارگذاری کنند و در هنگام تدریس خود آن را فراخوانی کنند. استفاده از منابع مختلف درسی، آموزشهای ویدئویی، ارائه جداول و نمودارها و …. همگی می تواند جذابیت آموزشی را بالاتر ببرد. جالب است بدانید که در این روش قابلیت گرفتن آزمون از دانش آموزان و دانشجویان فراهم است. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نظم استاد در ارائه مطالب بصورت کامل
 • فراگیری بالاتر دانش آموزان و دانشجویان
 • سهولت در دسترسی به اطلاعات

دسترسی به کتب کتابخانه و منابع الکترونیکی:

موسسات آموزشی می توانند با بارگذاری منابع الکترونیکی و لیست منابع فیزیکی کتابخانه، دسترسی به منابع علمی و پژوهشی را برای دانش آموزان و دانشجویان راحتتر کنند. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تسهیل در دسترسی به منابع
 • کاهش منابع انسانی در امور کتابخانه

نیاز به راهنمایی دارید؟

جهت مشاوره و راهنمایی و استعلام قیمت از خدمات می توانید با آرامش خیال، با شماره روبرو تماس بگیرید.

تابلو اعلانات لمسی، پارس تاچ، موزه ملک ، نمونه تابلو اعلانات لمسی

تابلواعلانات:

 تابلو اعلانات لمسی می‌تواند به عنوان یک وسیله‌ی ارتباطی برای اطلاع‌رسانی مهم‌ترین اطلاعات، برنامه‌ها، تاریخ‌ها و اطلاعات آموزشی به دانش‌آموزان، دانشجویان و اساتید استفاده شود. از مزیت این تکنولوژی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان به‌روزرسانی سریع و آسان محتوای اعلانی
 • کاهش هزینه‌های چاپ
 • ایجاد ارتباط فعال‌تر و راحتتر

نمایشگر در سمینارها و کنفرانسها:

نمایشگرهای لمسی ویدئووال می‌توانند به عنوان یک ابزار تعاملی برای ارائه محتواهای آموزشی در محیط های مخصوص سمینار و کنفرانس باشد که مزایای آن عبارتند از:

 • افزایش تعامل دانش‌آموزان و شرکت‌کنندگان
 • بهبود تجربه‌ی تماشاگران
ویدئووال - پارس تاچ - دیجیزن

تشریح سه بعدی:

در آموزش هایی که نیاز به تشریح سه بعدی است همانند پزشکی و مهندسی برای مثال استاد پزشکی در خصوص عملکرد مغز می تواند مدل سسه بعدی مغز را در میز لمسی تشریح کند و اجزا و عملکرد آن را برای دانشجویان خود با جزئیات کامل توضیح دهد. مزایای این روش تدریس عبارتست از:

 • آموزش راحتتر مباحث پیچیده
 • تدریس جزئیات مهم
 • دلپذیر بودن آموزش
 • گیرایی بالاتر دانشجویان

نظرسنجی، پیشنهادات انتقادات:

دانشجویان و هنرجویان می توانند با استفاده از استند لمسی و یا کیوسک لمسی، نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به موسسه آموزشی و اساتید  اعلام کنند که این سبب گزارشگیری بهتر از عملکرد موسسه آموزشی برای مدیران مجموعه خواهد بود.

بازی های آموزشی:

در سنین پایینتر، جهت پرورش فکری و اکتساب مهارت کودکان می توان از بازی ها و سرگرمی ها در ابزارهای تعاملی استفاده کرد که سبب تقویت مهارت‌های اجتماعی، تقویت تمرکز و توجه، تشویق خلاقیت و تفکر انتقادی، آموزش مفاهیم تحصیلی می شود که البته توجه به میزان و نوع استفاده از این ابزارها نیز برای حفظ تعادل بین زمان‌های بازی و آموزش به ویژه مهم است.

برخی از نمونه کارها:

مشاوره رایگان و استعلام قیمت

اگر در صنعت آموزش فعالیت دارید و به دنبال راهکارهای نوین و تکنولوژی مدرن تعاملی برای آموزش بهتر هستید می توانید از طریق فرم زیر درخواست مشاوره رایگان را ارسال فرمایید تا کارشناسان ما جهت راهنمایی بیشتر خدمت شما تماس بگیرند.